Ulica:

Miejscowość:

Kod pocztowy:

lubię to!
  Kontakt
   Wydawca
   Redakcja
  
  „...wszędzie tam, gdzie przerabia się drewno...”
Z kraju

W nowych piło-łuparkach zwiększono moc i skoncentrowano się na walorach
praktycznych maszyn, nie zapominając o względach wizualnych. 

Polski dystrybutor oklein w szybkim tempie osiągnął status producenta komponentów dla branży meblarskiej i budowlanej. Determinacja właścicieli idzie jednak jeszcze dalej. 

Tomasz Owerski najpierw sam założył firmę produkującą drewno opałowe i kupił łuparkę w BL System, a potem zaczął zachęcać znajome firmy do współpracy, żeby móc realizować duże zamówienia.  
W Kielcach pokazano WB2000 Titan, a podczas targów LIGNA zadebiutuje model WB2000 PRO.
Klienci, którzy zaopatrywali się w firmie California Trading w czterostronnie obrobione formatki fornirowane, teraz mogą zamawiać te wyroby także w postaci lakierowanej. U producenta ruszyła właśnie linia lakiernicza marki Unison, która zaspokoi potrzeby klientów zarówno pod względem jakościowym, jak i ilościowym. 

Na ponad 60 sposobów wykańczane są obecnie podłogi i parkiety dwuwarstwowe w nowoczesnym zakładzie drzewnym, a niebawem firma jubilatka rozpocznie kolejne inwestycje.

Produkcja gumowych tulei EOS Sleeves do nakładarek walcowych jest w firmie LIGUM w pełni zautomatyzowana, a obróbka w technologii ekstruzji pozwala uzyskać doskonałą jakość powłoki, co wpływa na jej żywotność oraz jakość nakładania lakierów i olejowosków na podłogi w JAWOR-PARKIET.
OWD-1500 w znaczący sposób poprawiła wydajność i bezpieczeństwo pracy, a jednocześnie nie wymaga jakichś specjalnych kwalifikacji od operatora, ponieważ obsługa maszyny jest prosta.

Głowice wiertarskie mogą wiercić otwory pod siedem różnych typów zawiasów.

Jedną z podstawowych maszyn, które znajdują zastosowanie w firmach
zajmujących się obróbką drewna, są strugarki, w których istotną
rolę spełniają rolki posuwowe.