Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/gpd24/public_html/index.php:1) in /home/gpd24/public_html/index.php on line 9

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/gpd24/public_html/index.php:1) in /home/gpd24/public_html/index.php on line 9

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/gpd24/public_html/index.php:1) in /home/gpd24/public_html/index.php on line 18
Gazeta Przemysłu Drzewnego - GPD24.pl - Targi Drema z Wydawnictwem Inwestor
Ulica:

Miejscowość:

Kod pocztowy:

lubię to!
  Kontakt
   Wydawca
   Redakcja
  
  „...wszędzie tam, gdzie przerabia się drewno...”
Z kraju
Targi Drema z Wydawnictwem Inwestor
wielkość 
Targi Drema, najważniejsze spotkanie branży drzewnej, jak co roku przyciągnęły do Poznania wszystkich zainteresowanych najnowszymi technologiami obróbki drewna. Bogata oferta wystawców to jednak nie jedyny powód, dla którego warto było przyjechać na Dremę. Podczas tegorocznej edycji targów Wydawnictwo Inwestor obchodziło swój jubileusz. Pierwszy numer wydawanej przez nas „Gazety Przemysłu Drzewnego” ukazał się 15 lat temu – w lutym 1997 roku. Jubileusz ten chcieliśmy uczcić z naszymi czytelnikami i partnerami.
Każdego dnia trwania targów na wszystkich, którzy razem z nami chcieli świętować 15 lat obecności na rynku, czekało wiele atrakcji. Przy torcie urodzinowym przygotowanym przez najlepszych cukierników, kawie serwowanej przez najlepszych baristów i świeżo wypiekanych croissantach nie tylko wspominaliśmy początki najbardziej znanego dzisiaj miesięcznika branży drzewnej, ale mogliśmy się również wymienić spostrzeżeniami na temat kondycji i aktualnych problemów branży oraz istotnych wydarzeń.Przyjęcie urodzinowe to nie jedyna atrakcja, jaką przygotowaliśmy dla naszych gości. Na stoisku Wydawnictwa Inwestor można było obejrzeć wystawę prac nadesłanych na konkurs Wyczarowane z Drewna, organizowany przez Wydawnictwo Inwestor i Międzynarodowe Targi Poznańskie. Uczestnicy dziewiątej edycji konkursu postawili zarówno na sprawdzone już rozwiązania, np. rower czy lokomotywa, ale pojawiły się także zupełnie nowe pomysły jak np. fortepian, siodło westernowe czy przyłbica rycerska. Organizowany przez Wydawnictwo Inwestor wspólnie z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi konkurs kierowany do młodzieży szkół kształcących w specjalnościach związanych z obróbką drewna wciąż motywuje do poszukiwania ciekawych pomysłów, a następnie ich realizacji, a ta często jest procesem żmudnym, wymagającym cierpliwości, wiedzy o obróbce drewna i sporych umiejętności.
W tym roku spośród kilkunastu nadesłanych na konkurs prac najwyżej oceniony został „Rower” wykonany przez Kamila Barsznicę, ucznia II klasy Technikum Drzewnego w Michalickim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ks. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym. Co prawda rower nie jest nowym pomysłem i pojawiał się już pośród przedmiotów „wyczarowanych” z drewna, jednak wkład pracy, jakość i precyzja wykonania przekonały jury konkursowe do przyznania mu nagrody głównej. Kamilowi Barsznicy udało się pokonać pozostałych uczestników konkursu, chociaż nie było to zadanie łatwe, ponieważ wiele przedmiotów zasługiwało na uznanie. Dlatego oprócz nagrody głównej przyznano także pięć wyróżnień.
Imponujący pod względem wykonania, ale również zaskakujący tym, że można na nim grać jest „Fortepian” wykonany przez Ireneusza Lurkę z III klasy Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. ks. Stanisława Staszica w Wadowicach. Jak przyznał sam autor, początkowo miała to być jedynie atrapa fortepianu, udało mu się jednak opracować mechanizm, dzięki któremu klawisze zrobione z drewna jesionowego oraz czarnego dębu wydają dźwięki. Była to zresztą najtrudniejsza część pracy ucznia, któremu udało się połączyć dwie swoje pasje: stolarstwo i muzykę.
W tym roku do konkursu zgłoszone zostały dwie „Lokomotywy” i obie z uwagi na doskonałe wykonanie zostały wyróżnione. Pierwszą, składającą się ze 150 części i ok. 550 nitów drewnianych, zrobił Sławomir Kałążny z II klasy Technikum Drzewnego w zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Ostrzeszowie. Druga z wyróżnionych lokomotyw to dzieło Tomasza Kaczmarka z IV klasy Technikum Technologii Drewna przy Zespole Szkół Budowlano-Drzewnych im. Bolesława Chrobrego w Poznaniu.
Wśród wyróżnionych młodych twórców i w tym roku nie zabrakło uczniów z Zespołu Szkół Leśnych w Garbatce-Letnisku, którzy już trzykrotnie wygrywali konkurs Wyczarowane z Drewna. Dawid Molenda, uczeń III klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Garbatce-Letnisku wykonał „Siodło westernowskie”, natomiast jego kolega Paweł Gozdyra z II klasy Technikum Drzewnego przygotował „Przyłbicę rycerską z XVI wieku wraz z właścicielem”.
Oprócz satysfakcji i podziwu zwiedzających targi Drema i Furnica, którzy mieli okazję obejrzeć wszystkie konkursowe prace na specjalnie przygotowanej wystawie na stoisku Wydawnictwa Inwestor, uczniowie wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych przedmiotów otrzymali cenne nagrody. Kamil Barsznica z Michalickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ks. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym, autor zwycięskiego roweru otrzymał Pilarkę TS 55 EBQ-PLUS marki Festool. Oprócz nagrody dla siebie, zgodnie z regulaminem konkursu, udało mu się także zdobyć nagrodę dla szkoły, do której uczęszcza. W tym roku była to wyrówniarka F41 o wartości 18 000 zł ufundowana przez firmę SCM.
Ireneusz Lurka z Zespołu Szkół Nr 2 w Wadowicach za wykonanie fortepianu został nagrodzony wiertarką DRP 10EQ marki Protool. Sławomir Kałążny z Technikum Drzewnego w Zespole Szkół nr 1 im. ks. Stanisława Staszica w Ostrzeszowie, który wykonał lokomotywę, otrzymał pilarkę CSP 55-2 marki Protool. Autor drugiej z wyróżnionych lokomotyw, Tomasz Kaczmarek z Technikum Technologii Drewna przy ZSBD im. Bolesława Chrobrego w Poznaniu odjechał z targów ze szlifierką oscylacyjną DTS 400 EQ-PLUS marki Festool. Paweł Gozdyra z Technikum Drzewnego w Garbatce-Letnisku, pomysłodawca i wykonawca przyłbicy rycerskiej otrzymał wyrzynarkę TRION PS 300 EQ-PLUS Festool. Autor ostatniej z wyróżnionych prac – siodła westernowskiego – Dawid Molenda z ZSZ w Garbatce-Letnisku dostał wkrętarkę CXS Li 1,5 SET marki Festool.Każdego dnia trwania targów sporo emocji dostarczyły również Mistrzostwa Polski we Wbijaniu Gwoździ. Prenumeratorzy „Gazety Przemysłu Drzewnego” oraz „Meblarstwa – Komponenty i Technologie” mieli okazję udowodnić swoje umiejętności: aby wywalczyć tytuł Mistrza Polski we Wbijaniu Gwoździ musieli bowiem pięcioma uderzeniami wbić pięć 3,5 calowych gwoździ w kantówkę, a następnie powtórzyć ten wynik w finale.
W ciągu czterech dni trwania targów zadanie to udało się wykonać ośmiu zawodnikom. Na finałową rozgrywkę, przeprowadzoną w ostatni dzień targów, stawiła się piątka: Paweł Wawrzyniak, Piotr Nowicki, Sławomir Wojtczak, Wawrzyniec Biegus i Paweł Marciniak.
Finał jedenastej edycji mistrzostw był niezwykle emocjonujący. Żadnemu z uczestników nie udało się pokonać rywali i odnieść zwycięstwa w trakcie dziesięciu przeprowadzonych rund. O rozstrzygnięciu zawodów zdecydowała zatem dogrywka przeprowadzona na zasadach „nagłej śmierci” – każdy z zawodników wbijał po jednym gwoździu, a ci, którym się to nie udało jednym uderzeniem młotka, opuszczali scenę. Z zadania tego zwycięsko wyszli zaledwie dwaj uczestnicy: Paweł Wawrzyniak i Sławomir Wojtczak. Potrzebna była więc kolejna runda, w której uczestniczyli obaj. I tutaj bezbłędny okazał się Sławomir Wojtczak, który po raz czwarty został Mistrzem Polski we Wbijaniu Gwoździ.
Zwycięzca odebrał pamiątkowy dyplom oraz frezarkę firmy CMT ufundowaną przez ITA Tools, sponsora mistrzostw. Gwoździe, które wbijali wszyscy uczestnicy, organizatorzy otrzymali od firmy W&W, również sponsora imprezy.
Sylwia Modzelewska
sylwia.modzelewska@gpd24.pl
tel. 519 516 103

Targi Drema z Wydawnictwem Inwestor

Targi Drema, najważniejsze spotkanie branży drzewnej, jak co roku przyciągnęły do Poznania wszystkich zainteresowanych najnowszymi technologiami obróbki drewna. Bogata oferta wystawców to jednak nie jedyny powód, dla którego warto było przyjechać na Dremę. Podczas tegorocznej edycji targów Wydawnictwo Inwestor obchodziło swój jubileusz. Pierwszy numer wydawanej przez nas „Gazety Przemysłu Drzewnego” ukazał się 15 lat temu – w lutym 1997 roku. Jubileusz ten chcieliśmy uczcić z naszymi czytelnikami i partnerami.Każdego dnia trwania targów na wszystkich, którzy razem z nami chcieli świętować 15 lat obecności na rynku, czekało wiele atrakcji. Przy torcie urodzinowym przygotowanym przez najlepszych cukierników, kawie serwowanej przez najlepszych baristów i świeżo wypiekanych croissantach nie tylko wspominaliśmy początki najbardziej znanego dzisiaj miesięcznika branży drzewnej, ale mogliśmy się również wymienić spostrzeżeniami na temat kondycji i aktualnych problemów branży oraz istotnych wydarzeń.

[galeria]12|2012_stoisko[/galeria]

Przyjęcie urodzinowe to nie jedyna atrakcja, jaką przygotowaliśmy dla naszych gości. Na stoisku Wydawnictwa Inwestor można było obejrzeć wystawę prac nadesłanych na konkurs Wyczarowane z Drewna, organizowany przez Wydawnictwo Inwestor i Międzynarodowe Targi Poznańskie. Uczestnicy dziewiątej edycji konkursu postawili zarówno na sprawdzone już rozwiązania, np. rower czy lokomotywa, ale pojawiły się także zupełnie nowe pomysły jak np. fortepian, siodło westernowe czy przyłbica rycerska. Organizowany przez Wydawnictwo Inwestor wspólnie z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi konkurs kierowany do młodzieży szkół kształcących w specjalnościach związanych z obróbką drewna wciąż motywuje do poszukiwania ciekawych pomysłów, a następnie ich realizacji, a ta często jest procesem żmudnym, wymagającym cierpliwości, wiedzy o obróbce drewna i sporych umiejętności.
W tym roku spośród kilkunastu nadesłanych na konkurs prac najwyżej oceniony został „Rower” wykonany przez Kamila Barsznicę, ucznia II klasy Technikum Drzewnego w Michalickim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ks. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym. Co prawda rower nie jest nowym pomysłem i pojawiał się już pośród przedmiotów „wyczarowanych” z drewna, jednak wkład pracy, jakość i precyzja wykonania przekonały jury konkursowe do przyznania mu nagrody głównej. Kamilowi Barsznicy udało się pokonać pozostałych uczestników konkursu, chociaż nie było to zadanie łatwe, ponieważ wiele przedmiotów zasługiwało na uznanie. Dlatego oprócz nagrody głównej przyznano także pięć wyróżnień.
Imponujący pod względem wykonania, ale również zaskakujący tym, że można na nim grać jest „Fortepian” wykonany przez Ireneusza Lurkę z III klasy Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. ks. Stanisława Staszica w Wadowicach. Jak przyznał sam autor, początkowo miała to być jedynie atrapa fortepianu, udało mu się jednak opracować mechanizm, dzięki któremu klawisze zrobione z drewna jesionowego oraz czarnego dębu wydają dźwięki. Była to zresztą najtrudniejsza część pracy ucznia, któremu udało się połączyć dwie swoje pasje: stolarstwo i muzykę.
W tym roku do konkursu zgłoszone zostały dwie „Lokomotywy” i obie z uwagi na doskonałe wykonanie zostały wyróżnione. Pierwszą, składającą się ze 150 części i ok. 550 nitów drewnianych, zrobił Sławomir Kałążny z II klasy Technikum Drzewnego w zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Ostrzeszowie. Druga z wyróżnionych lokomotyw to dzieło Tomasza Kaczmarka z IV klasy Technikum Technologii Drewna przy Zespole Szkół Budowlano-Drzewnych im. Bolesława Chrobrego w Poznaniu.
Wśród wyróżnionych młodych twórców i w tym roku nie zabrakło uczniów z Zespołu Szkół Leśnych w Garbatce-Letnisku, którzy już trzykrotnie wygrywali konkurs Wyczarowane z Drewna. Dawid Molenda, uczeń III klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Garbatce-Letnisku wykonał „Siodło westernowskie”, natomiast jego kolega Paweł Gozdyra z II klasy Technikum Drzewnego przygotował „Przyłbicę rycerską z XVI wieku wraz z właścicielem”.
Oprócz satysfakcji i podziwu zwiedzających targi Drema i Furnica, którzy mieli okazję obejrzeć wszystkie konkursowe prace na specjalnie przygotowanej wystawie na stoisku Wydawnictwa Inwestor, uczniowie wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych przedmiotów otrzymali cenne nagrody. Kamil Barsznica z Michalickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ks. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym, autor zwycięskiego roweru otrzymał Pilarkę TS 55 EBQ-PLUS marki Festool. Oprócz nagrody dla siebie, zgodnie z regulaminem konkursu, udało mu się także zdobyć nagrodę dla szkoły, do której uczęszcza. W tym roku była to wyrówniarka F41 o wartości 18 000 zł ufundowana przez firmę SCM.
Ireneusz Lurka z Zespołu Szkół Nr 2 w Wadowicach za wykonanie fortepianu został nagrodzony wiertarką DRP 10EQ marki Protool. Sławomir Kałążny z Technikum Drzewnego w Zespole Szkół nr 1 im. ks. Stanisława Staszica w Ostrzeszowie, który wykonał lokomotywę, otrzymał pilarkę CSP 55-2 marki Protool. Autor drugiej z wyróżnionych lokomotyw, Tomasz Kaczmarek z Technikum Technologii Drewna przy ZSBD im. Bolesława Chrobrego w Poznaniu odjechał z targów ze szlifierką oscylacyjną DTS 400 EQ-PLUS marki Festool. Paweł Gozdyra z Technikum Drzewnego w Garbatce-Letnisku, pomysłodawca i wykonawca przyłbicy rycerskiej otrzymał wyrzynarkę TRION PS 300 EQ-PLUS Festool. Autor ostatniej z wyróżnionych prac – siodła westernowskiego – Dawid Molenda z ZSZ w Garbatce-Letnisku dostał wkrętarkę CXS Li 1,5 SET marki Festool.

[galeria]13|2012_wyczarowane[/galeria]

Każdego dnia trwania targów sporo emocji dostarczyły również Mistrzostwa Polski we Wbijaniu Gwoździ. Prenumeratorzy „Gazety Przemysłu Drzewnego” oraz „Meblarstwa – Komponenty i Technologie” mieli okazję udowodnić swoje umiejętności: aby wywalczyć tytuł Mistrza Polski we Wbijaniu Gwoździ musieli bowiem pięcioma uderzeniami wbić pięć 3,5 calowych gwoździ w kantówkę, a następnie powtórzyć ten wynik w finale.
W ciągu czterech dni trwania targów zadanie to udało się wykonać ośmiu zawodnikom. Na finałową rozgrywkę, przeprowadzoną w ostatni dzień targów, stawiła się piątka: Paweł Wawrzyniak, Piotr Nowicki, Sławomir Wojtczak, Wawrzyniec Biegus i Paweł Marciniak.
Finał jedenastej edycji mistrzostw był niezwykle emocjonujący. Żadnemu z uczestników nie udało się pokonać rywali i odnieść zwycięstwa w trakcie dziesięciu przeprowadzonych rund. O rozstrzygnięciu zawodów zdecydowała zatem dogrywka przeprowadzona na zasadach „nagłej śmierci” – każdy z zawodników wbijał po jednym gwoździu, a ci, którym się to nie udało jednym uderzeniem młotka, opuszczali scenę. Z zadania tego zwycięsko wyszli zaledwie dwaj uczestnicy: Paweł Wawrzyniak i Sławomir Wojtczak. Potrzebna była więc kolejna runda, w której uczestniczyli obaj. I tutaj bezbłędny okazał się Sławomir Wojtczak, który po raz czwarty został Mistrzem Polski we Wbijaniu Gwoździ.
Zwycięzca odebrał pamiątkowy dyplom oraz frezarkę firmy CMT ufundowaną przez ITA Tools, sponsora mistrzostw. Gwoździe, które wbijali wszyscy uczestnicy, organizatorzy otrzymali od firmy W&W, również sponsora imprezy.